Достапни линкови

Повеќе од 30 загинати во напад во Сирија


Повеќе од 30 лица се убиени во денешниот самоубиствен бомбашки напад во Сирија. Експлозијата одекнала на контролен пункт во Хама. Најголем дел од жртвите се цивили. Се очекува бројот на загинати да се зголемува бидејќи во експлозијата се повредени и многу цивили, од кои некои се во критична состојба.Од нападот се оштетени и десетици автомобили,како и неколку домови и продавници.Сириските државни медиуми за нападот ги обвинија терористите.Тие овој термин го користат за бунтовничките сили кои се борат против режимот на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG