Достапни линкови

Повеќе од 30 лица починаа од домашна ракија во Индија


Најмалку 37 лица починаа од труење со алкохол од домашно производство во северната индиска сојузна држава Утар Прадеш. Жртвите се жители на неколку села од округот Азамгарх.
Во многу продавници во Индија може да се набави алкохол од домашно производство со сомнителен квалитет. Лани во декември во индиската држава Западен Бенгал од труење со алкохол починаа над 100 лица.
XS
SM
MD
LG