Достапни линкови

Дачиќ денеска на Косово


.
Граѓаните на Грачаница се собраа во центарот на градот за да го пречекаат премиерот на Србија Ивица Дачиќ, кој доаѓа во посета на манастирот, а најавен е и предизборен собир на Граѓанската иницијатива Српска. Граѓанската иницијатива Српска очекува на собирот да има 5000 Срби од територијата на Косово и Метохија. Покрај патот по кој треба да помине премиерот на Србија распоредени се сообраќајни патроли и полиција.
Неодамна проблемот со посетите на српски официјални преставници поради изборите на Косово, беше закана за дијалогот во Брисел меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG