Достапни линкови

Русија изненадена од одлуката на Саудиска Арабија


Руското министерство за надворешни работи изрази чудење од одлуката на Саудијска Арабаија да го одбие ротирачкото место во Советот за безбедност на Обединетите Нации. Во реакцијата се вели дека образложението е збунувачко. Саудиска Арабија го одби местото, оценувајки дека Советот за безбедност е неефикасен во запирањето на конфликтите и војните и оти има двојни стандарди.
XS
SM
MD
LG