Достапни линкови

Толоконикова од Пуси Рајот пренесена во друг затвор


Затворената членка на Пуси Рајот Надежда Толоконикова е пренесена во друг затвор. Таа го продолжи штрајкот со глад поради што беше и во болница од каде вчера е отпуштена.
Нејзината колешка од бендот Марија Aљокина денеска го повлече барањето за поблага казна се додека и Толоконикова не биде во можност да го побара намалување на казната.
Тие заработија две-годишна затворска казна за "хулиганство мотивирано од верска омраза" по перформансот во 2012 во една црква во Москва.
XS
SM
MD
LG