Достапни линкови

Тачи - Дачиќ ќе престојува утре на Косово


Косовскиот премиер Хашим Тачи денеска на седница на владата во Приштина најави дека премиерот на Србија Ивица Дачиќ утре ќе престојува на Косово. Според Тачи, таа посета ќе имала верски карактер, бидејки тој ке ја посетел Грачаница. Српската владае не го соопшти дневниот ред на оваа посета.
Неодамна проблемот со посетите на српски официјални преставници поради изборите на Косово, беше закана за дијалгот во Брисел меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG