Достапни линкови

Самоубиствен напад во Јемен


Yemen
Самоубиец со автомобил бомба денеска извршил напад врз команден центар во провинцијата Абијан во Јемен.
При тоа како што јавуваат новинските агенции повикувајки се на воени извори загинале 12, а биле ранети 6 војници.
Засега никој не ја превзеде одговороноста во провонцијта каде е активна Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG