Достапни линкови

Експлозија во Косовска Митровица


Нема повредени во силната експлозија која се случи во северниот дел од Косовска Митровица утрово, но е причинета материјална штета. Експлозијата одекнала околу три часот изутрината.
Оштетени се три локали, соопшти полицијата. Цел на нападот наводно бил киоск за брза храна а оштетени се едно кафуле и спортска оболжувачница.
Пред неколку дена во Косовска Митровица експлозивна направа беше поставена на прозор од стан на Србин кој бил политички активен во Самостојната либерална партија.
XS
SM
MD
LG