Достапни линкови

Сараево во сеќавање на Белмина Ибришевиќ


Граѓаните на Сарево во црно го прекрија камениот надгробен споменик пред Парламентот на БиХ во знак на сеќавање на девојчето Белмина Ибришевиќ која почина вчера.
Таа е едно од оние 1600 бебиња во Босна кои немаа матични броеви поради што не можеше да биде префрлена на лечење во странство.
XS
SM
MD
LG