Достапни линкови

Палестинскиот лидер го покани Папата да ја посети „Светата земја“


Палестинскиот претседател Махмуд Абаз се состана со Папата Франческо во Ватикан и го покани поглаварот на католичката црква да ја посети „Светата земја“. Папата пак изјавил дека сака да ја посети Светата земја заедно со патријархот од Константинпол Вартоломеј први.
XS
SM
MD
LG