Достапни линкови

Бугарската влада преживеа уште едно гласање за доверба


Пламен Орешарски
Бугарскиот парламент денеска и изгласа доверба на владата на премиерот Пламен Орешарски. Ова беше второ гласање за доверба на оваа влада во изминативе 15 дена. И двете беа поднесени од партијата ГЕРБ. Првото за инвестициската политика на владата, а второ за владината регионална политика.
XS
SM
MD
LG