Достапни линкови

Во Атина средба меѓу Венизелос и Вигенин


Евангелос Венизелос
Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Грција Евангелос Венизелос денеска во Атина ќе се сретне со шефот на бугарската дипломатија Крстијан Вигенин. На средбата ќе се разговара за билатералните односи и регионалната соработка, како и за европската перспектива на земјите од Западен Балкан. Предвидено е Вигенин во Атина да има одвоени средби и со премиерот Андонис Самарас, претседателот Каролос Папуљас и со претседателот на Парламентот Евангелос Мимаракис.
XS
SM
MD
LG