Достапни линкови

Поплави во Тирана


архива
Околу седум илјади домови се поплавени по поројните дождови што ја зафатија Тирана, јавуваат албанските медиуми. Според податоците на властите, 28 илјади лица имаат потреба од итна помош, а делови од армијата се мобилизирани за помош на жителите од загрозените региони.
XS
SM
MD
LG