Достапни линкови

Бугарија ќе постави ограда на границата со Турција


Бугарските власти соопштија дека планираат да постават ограда на границата со Турција, со цел да се ограничи бројот на илегални сириски имигранти кои влегуваат во земјата. Бугарскиот заменик-министер за внатрешни работи Васил Маринов изјави дека е во план изградба на 30 километри долг и три метри висок ѕид во планинскиот регион Елхово.
XS
SM
MD
LG