Достапни линкови

САД задоволни од разговорите за нуклеарната програма на Иран


Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни
Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни изјави дека презентацијата на Иран за време на нуклеарните разговори во Женава била корисна. Според него, иранските предлози покажале ново ниво на сериозност и содржина. Но, тој порача и дека намало пробив во разговорите и дека Вашингтон се уште го повикува Техеран да докаже дека нуклеарната програна на Иран е мирољубива.
XS
SM
MD
LG