Достапни линкови

Малики на средба со Обама во ноември


Ирачкиот премиер Нури ал Малики
Ирачкиот премиер Нури ал Малики ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Вашингтон на 1 ноември. Според соопштението, фокусот на разговорите ќе биде на долгогодишното партнерство меѓу Ирак и САД. Во него е наведено и дека Обама со нетрпение очекува да разговара со Малики за начинот на кој може да се подобри соработката со Ирак, како и да се координира за регионални прашања.
XS
SM
MD
LG