Достапни линкови

Орав: Извештајот на ЕК, добра вест за Македонија


Аиво Орав
Петтата по ред препорака за почнување на преговорите за пристапување кон ЕУ е добра вест за Македонија, оцени денеска во Скопје амбасадорот на ЕУ Аиво Орав непосредно по конференцијата за печат на еврокомесарот Штефан Филе во Брисел на која беше презентиран Извештајот за напредокот на земјите кандидати за членство и земјите аспиранти. Посочувајќи ги забелешките во годинaшниот извештај тој изрзаи надеж дека до декември кога треба да се одржи Самитот на Советот на ЕУ тие ќе бидат земени предвид од сите чинители во земјата.
XS
SM
MD
LG