Достапни линкови

Одземен имунитетот на 6-мина партеници на Златна Зора


Грчкиот парламент денеска изгласа одземање на имунитетот на 6-мина пратеници од крајно десничарската Златна Зора, за да може да им се суди за учество во криминална организација. Пратениците од Златна Зора ја напуштија седницата пред гласањето. Истрагата против припадници на Златна Зора и апсењето на нејзини пратеници и членови започна по убиството на анти-фашистичкиот рапер Павлос Фисас.
XS
SM
MD
LG