Достапни линкови

144 загинати во земјотресот на Филипините


Филипини, 16.10.2013
Властите на Филипините соопштија дека досега биле регистрирани 144 жртви од вчерашниот земјотрес со јачина од 7,2 степени. 23 лица сеуште се водат како изчезнати, а за нив се верува дека се затрупани во урнатините во провинцијата Бохол.
XS
SM
MD
LG