Достапни линкови

Над 20 загинати во експлозија во Сирија


Најмалку 21-но лице загинале, вклучувајки и 4 деца и 6 жени во сиријскиот град Ноа кога минибусот со кој се превезувале налетал на мина. Според сиријски активисти, во тој дел од земјата се водат борби меѓу сиријските бунтовници и владините сили, а мини поставувале силите лојални на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG