Достапни линкови

Шиповиќ - зошто ме уапсија на пат кон Скопје


Претседавачот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ.
Претседавачот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ за РСЕ потврди дека бил уапсен на аеродромот во Виена во Австрија на пат кон Македонија, според меѓународна потерница распишана од МВР откако претходно од неа тоа го побарал Судот.

„Ова е малтретирање од македонската полиција. Зошто инаку би ме апселе во Виена пред да влезам во авион за Скопје“, ни изјави Шиповик, обвинет за криминал во компанијата Машинопромет.

Засега нема информација кога тој би бил екстрадиран во Македонија.
XS
SM
MD
LG