Достапни линкови

Идентификуван осомничениот за убиството што предизвика насилство во Москва


Полицијата во Москва соопшти дека го идентификувале осомничениот за убиството што во неделата предизвика насилни судири меѓу анти емигрантските демонстранти и полицијата.
Според полицијата, станува збор за Орхан Захид оглу Зеиналов од Азербејџан.
Тој се бара за убиството на 25 годишниот московјанин што наводно го извршиол во четвртокот.
Вкупно 23 лица , меѓу кои осум полицајци, беа повредени во неделата откако демонстрантите ја нападнаа магацини за зеленчук во населба во Москва каде Зеиналов работел.
XS
SM
MD
LG