Достапни линкови

Земјотрес на Филипините


Најмалку 20 луѓе загинале, а 33 се повредени во земјотресот со јачина од 7,2 степени што изутринава го погоди централниот дел на Филипините. Не е издадено предупредување од цунами после земјотресот. Во септември минатата година десетици илјади луѓе беа евакуирани поради предупредување од цунами по еден земјотрес во централниот дел на Филипините.
XS
SM
MD
LG