Достапни линкови

САД - „има прогрес“ во надминувањето на фискалната криза


Хари Рид
Лидерите на американскиот Сенат демократот Хари Рид и републиканецот Мич Мек Конел имаат напредок во разговорите за решавање на последната фискална криза, јави Ројтерс.
Според извори на демократската партија, се уште нема договор за временската должина на лимитот на задолжување и за законот за финансирање на владата. Според истиот извор, сепак, договор е можен во следниве 24 часа, иако нема најава за нова средба.
XS
SM
MD
LG