Достапни линкови

Сирија - ослободени тројца членови на Црвениот крст


Идлиб
Меѓународниот црвен крст соопшти дека тројца од нивните 6 киднапирани работници се ослободени од страна на киднаперите.
Тие беа киднапирани кај Идлиб на територија контролорана од бунтовниците на 10 октомври.
Црвениот крст чека информации за тоа што ќе се случи и со другите тројца.
Засега никој не ја превзеде одговорноста за киднапирањето.
XS
SM
MD
LG