Достапни линкови

На аеродромот во Лос Анџелес експлозија на шише со сув мраз


Пластично шише со сув мраз била причината на експлозијата која денеска предизвика одложување на четири летови од аеродромот во Лос Анџелес. Станува збор за хемиска реакција која се случила во купатило за вработени на Терминалот 2. Во експлозијата немало повредени, но властите го затвориле терминалот за да истражат како тоа било внесено во забранетиот дел на аеродромот.
XS
SM
MD
LG