Достапни линкови

Експлозија во северниот дел на Митровица


Во силната експлозија која во текот на изминатата ноќ се случила во северниот дел на Митровица немало повредени, но била направена голема материјална штета. Српските медиуми јавуваат дека бомбата експлодирала во стан на еден работник на Управата за приходи. Засега не се познати мотивите, а полицијата го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG