Достапни линкови

По трагедијата на мигрантите, премиерот на Малта во Триполи


Премиерот на Малта пристигна во Триполи на разговори околу прашањето на мигрантите кои ја користат Либија како стартна точка за да стигнат до европските крајбрежја.
Јозеф Мускат пристигна во ненајавена посета на Триполи по неколкуте неодамнешни трагедии што се случија во Медитеранот каде што стотици мигранти се удавија при потонување на бродови.
Најновата трагедија се случи во петокот јужно од италијанскиот остров Лампедуза.
XS
SM
MD
LG