Достапни линкови

Евакуирани 1500 цивили од бунтовничко предградие на Дамаск


Сиријскиот Црвен крст објави дека околу 1500 цивили се евакуирани, воглавно жени и деца од едно предгрдие на Дамаск кое е во најголем дел под контрола на бунтовниците и со месеци под опсада на сиријската војска.Цивилите се евакуирани од местото Мудамијат ал-Шам кое им служи на бунтовниците како база за напад на главниот град и е секојдневно гранатирано од страна на сиријската војска.
XS
SM
MD
LG