Достапни линкови

Индија:60 мртви во стампедо пред верски храмИндиската полиција соопшти дека во стампедо на мост пред Хинду храм загинале најмалку 60 лица а повредени се 100-тина. Полицијата исто така рече и дека уште десетици е возможно да се загинати откако скокнале во водата во областа Дача. Десетици илјади луѓе беа собрани во храмот Ратангарх на верски собир. Официјални лица рекоа дека стампедото било предизвикано од гласини дека мостот може да падне отккао претходниот ден бил погоден од трактор.
XS
SM
MD
LG