Достапни линкови

Русија: Во сообраќајka загинаа 13 странски работници


Во судир меѓу минибус и камион во јужниот руски регион Самара, загинаа 13 странски работници а двајца се повредени. При директниот судир минибусот се запалил. Портпаролот на полицијата рекол дека возачот на минибус заспал и паднал со главата на воланот. Тој ја пеживеал несреќата и е уапсен. Според неговите изјави, несреќата е предизвикана од дупната гума.
XS
SM
MD
LG