Достапни линкови

Ирак:Во бомбашки напади убиени осум а повредени 43 лица


Во неколку бомбашки напади низ Ирак денеска се убиени осум а најмалку 43 лица се повредени полициски извори. Во Ирак е во тек најтешкиот бран на насилства во изминатите неколку години, што ги зголемува стравовите дека земјата се движи кон целосни граѓански сидири. Од Мисијата на ООН за помош на Ирак изнесоа податоци дека од јануари до септември годинава во Ирак се убиени шест илјади а повредени повеќе од 14 илјади лица.
XS
SM
MD
LG