Достапни линкови

Филипини: 12 жртви од тајфунот Нари


Најмалку 12 лица загинаа денеска на Филипини при ударот на тајфунот Нари, а повеќе од два милиони луѓе останаа без електрична енергија, соопштија властите во Манила. Нари најпрвин ги зафати источните брегови на Филипините а потоа тргна кон западните зафаќајќи ја плодната земја на островот Лусон. Голем дел од подрачјата се поплавени.
XS
SM
MD
LG