Достапни линкови

Сирија:експлозија крај хотелот со инспекторите на ООН


Во експлозија на две гранати во близина на хотелот во кој биле сместени меѓународните инспектори на ООН, денеска во Дамаск е убиено едно дете а 11 лица се повредени, јавија државните сиријски медиуми.Едната од бомбите паднала покрај училиште а другата на покривот. Екслозиите се случиле на 300 метри од хотелот Четири годишни времиња каде што биле сместени инспекторите на ООН за хемиско разоружување и други претставници на ООН.
XS
SM
MD
LG