Достапни линкови

Расмусен: Западен Балкан да продолжи со реформите


Вратата на НАТО останува отворена за земјите од Западен Балкан, порача генералниот секретар на Алијансата Андерс Фог Расмусен и оцени дека Хрватска може да помогне во неопходните реформи на тој пат.Но земјите кои тежат кон членство мораат да ги направат неопходните реформи за да минат низ таа врата, рече синоќа Расмусен во Дубровник, по средбата со шефот на хрватската дипломатија Весна Пусиќ.Во Дубровник вчера почна 59. годишна седница на Парламентарното Собрание на НАТО, која ќе трае до 14 октомври
XS
SM
MD
LG