Достапни линкови

Кина:експлозија на бродоградилиште, седуммина мртви


Во експлозија на танкер во пристаништето Нингбо во источната кинеска провинција Џеџијанг загинаа седум лица и едно е повредено, соопштија локалните власти.Експлозијата одекнала околу 8.40 по локално време додека бродот се наоѓал на ремонт во бродоградилиштето. Огнот е изгазнат два часа по избивањето а истрагата за причините за екслозијата се во тек.
XS
SM
MD
LG