Достапни линкови

Расмусен: НАТО отворено за земјите од Западен Балкан


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска во Дубровник изјави дека вратата на Алијансата останува отворена за земјите од регионот. Тој оцени дека во тој процес на реформи може многу да им помогне Хрватска. Расмусен престојува во Дубровник во рамките на четиридневното заседание на Парламентарното собрание на НАТО на кое учествуваат 300 парламентарци од земјите членки, но и од партнерските држави.
XS
SM
MD
LG