Достапни линкови

Бродска несреќа во близина на Египет


илустрација
Најмалку 12 емигранти се удавиле, а 116 биле спасени откако нивниот брод денеска се превртел во близина на египетското пристаниште Александрија. Според некои наводи, повеќето од патниците биле палестинци и сиријци. Инцидентот се случи една недела откако повеќе од 300 имигранти загинаа кога нивниот брод потона во близина на италијанскиот остров Лампедуса.
XS
SM
MD
LG