Достапни линкови

Сноуден се сретнал со татко му во Москва


Лон Сноуден
Поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвард Сноуден се сретнал со неговиот татко на непозната локација во Москва. Лон Сноуден вчера пристигнал за да го посети неговиот син кој од Русија доби едногодишен привремен азил откако обелодени информации за американските разузнавачки напори во Соединетите држави и во други земји. Официјален Вашингтон бара ексрадиција на Сноуден.
XS
SM
MD
LG