Достапни линкови

Џон Кери во ненајавена посета на Авганистан


Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во ненадејна посета на Авганистан со цел да ги потикне преговорите со претседателот Хамид Карзаи за билатералниот пакт за безбедност.
Овој договор треба да се постигне до 31 Октомври со цел да се определи присуството на американските сили по 2014 година.
XS
SM
MD
LG