Достапни линкови

Турција - црна листа за поврзаните со Ал Каеда


Турција воведе финансиски санкции за околу 350 луѓе и за десетици организации кои Советот за безбедност на Обединете нации ги стави на црната листа поради поврзаност со Ал Каеда или со талибанците.
Со финансиките санкции предвидено е да биде замрзнат каков било имот што индивидуите или групите би можеле да ги имаат во Турција.
XS
SM
MD
LG