Достапни линкови

Вељаноски и Џафери кај македонските мировници во Авганистан


архива
Делегација на Собранието на Македонија и на Министерството за одбрана, предводена од претседателот Трајко Ваљаноски и министерот Талат Џафери од денеска претстојува во посета на македонските мировници кои се дел од силите ИСАФ во Авганистан. Соопштено е дека делегацијата ќе оствари средби командантот на ИСАФ, генералот Џозеф Данфорд, со најстариот цивилен претставник на НАТО во Авганистан, амбасадорот Мауриц Јохемс и со заменик-командантот на силите, генерал-потполковник Џон Лоример. Предвидена е средба и со министерот за одбрана на Авганистан, Бисмила Кан Мохамади.
XS
SM
MD
LG