Достапни линкови

ФИФА: барања за 6 милиони билети за Бразил


ФИФА соопшти дека досега добила над 6 милиони барања за билети за натпреварите на Светското првентсво во фудбал што идната година ќе се одржи во Бразил. Барањата биле од 203 и земји во светот. Сепак, како што соопшти ФИФА, 70 насто од барањата биле од бразилци. По нив следуваат американци, аргентинци и германци.
XS
SM
MD
LG