Достапни линкови

Убиени 5 припадници на иранската Револуционерна гарда


Иранските медиуми јавуваат дека петмина членови на елитната Револуционерна гарда биле убиени од вооружена група во курдскиот регион Банех, во северозападниот дел на Иран. Досега ниту една група не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG