Достапни линкови

Републикаците и Демократите се уште без решение за кризата


Последните разговори меѓу американскиот претседател Барак Обама и лидерите на опозициската републиканска партија завршија без некој значаен исчекор, јавуваат американските медииуми. Во соопштението од Белата Куќа, состанокот е опишан како „добар“ но без договор за надминување на ситуацијата.Лидерот на републиканците во Претставничкиот дом Ерик Кантор го опиша состанокот како „ многу корисен “ и додаде дека очекува дискусијата со демократите на Обама да продолжи.
XS
SM
MD
LG