Достапни линкови

Расмусен бара политичко решение за конфликтот во Сирија


Генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен при посетата на Атина изјави дека е потребно да се изнајде политичко решение на конфликтот во Сирија. Тој ги повика сириската влада и опозиција да учествуваат на меѓународната конференција која ја предложија САД и Русија. Тој изјави дека не гледа оти НАТО би имало некаква улога во тоа, затоа што нема воено решение за конфликтот во Сирија
XS
SM
MD
LG