Достапни линкови

Викендов -сончево и топло време


Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди, а во западните делови ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи.
Дневната температура ќе се движи од 19 до 25 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне и во скопската котлина ќе има услови за краткотраен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 22 степена.
До вторник следува период на претежно стабилно и топло време со максимална температура од 21 до 28 степени.
XS
SM
MD
LG