Достапни линкови

Продолжен рокот за аплицирање за земјоделски субвенции


Владата одлучи рокот за поднесување апликации за добивање земјоделски субвенции да биде продолжен до 20 октомври годинава.
Ова денеска го изјави владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев кој истакна дека во овој рок сите земјоделци ќе можат да ги поднесат своите апликации, да поднесат документација врз основа на која, како што рече, ќе добијат средства кои оправдано ги заслужиле со својот вложен труд.

Тој апелираше земјоделците да го сторат тоа што побрзо, бидејќи рокот нема да биде повторно продолжуван.
XS
SM
MD
LG