Достапни линкови

Мунро ја доби Нобеловата награда за литература


Канаѓанката Алис Мунро ја доби Нобеловата награда за литература за 2013 година. Шведската Академија објавувајки ја наградата соопшти дека Мунро е мајстор на кратката приказна.
Мунро која има 82 години е добитник и на многу други престижни меѓународни награди за литература.
Утре треба да биде доделена Нобеловата награда за мир.
XS
SM
MD
LG