Достапни линкови

ОБСЕ - значајни проблеми на изборите во Азербејџан


Посматрачите на ОБСЕ оценија дека на претседателските избори во Азербејџан имало значајни проблеми. Како што е објавено, претседателот Илхам Алиев со над 80 насто гласови вчера победи.
Опозицискиот кандидат Камил Хасанли обвини за низа нерегуларности.
XS
SM
MD
LG